5 dzērieni imūnsistēmai

5 dzērieni imūnsistēmai.

Imunitātes stiprināšana ir viens no svarīgākajiem uzdevumiem, lai uzturētu veselību un būtu spēcīgi pret slimībām. Viens no veidiem, kā to panākt, ir ēst veselīgi un uzturēt labu fizisko formu, taču ne mazāk svarīgi ir arī dzērieni, ko lietojam ikdienā. Minēšu 5 dzērienus, kas ir zināmi ar savu spēju stiprināt imūnsistēmu.

Kuri ir šie 5 dzērieni imūnsistēmai?

1. Svaigi spiestas augļu sulas. Tās satur daudz vitamīnu, minerālvielu un antioksidantu, kas ir ļoti svarīgi, lai stiprinātu imūnsistēmu. Piemēram, apelsīnu sula ir bagāta ar C vitamīnu, kas ir spēcīgs antioksidants, kas palīdz aizsargāt šūnas no brīvajiem radikāļiem, kas var izraisīt slimības. Citronu sula ir arī bagāta ar C vitamīnu un kāliju, kas palīdz uzturēt normālu asinsspiedienu un uzlabo sirds veselību. Gan apelsīnu, gan citronu droši var pievienot rīta ūdenim.

2. Plūškoku dzēriens. Plūškoka lapas un ziedi ir bagāti ar C vitamīnu, kas ir būtisks imūnsistēmas stiprināšanai un palīdz saglabāt veselīgu ādu. C vitamīns arī veicina kolagēna ražošanu un var aizsargāt ādu no novecošanās pazīmēm. Turklāt, plūškoks satur antocianīdus, kas nodrošina ogu melno un violeto krāsu un ir spēcīgs antioksidants, kas palīdz aizsargāt organismu no oksidatīvā stresa. Plūškoka ogas uzlabo imunitāti, samazina iekaisumu un aizsargā organismu no brīvo radikāļu iedarbības, jo tās satur daudzus citus bioaktīvos savienojumus, tai skaitā fenolus un flavonoīdus.

Kā ar tējām imūnsistēmas stiprināšanai?

3. Ingvera tēja. Ingvers ir dabisks pretsāpju līdzeklis un antioksidants, kas palīdz mazināt iekaisumu un stiprināt imūnsistēmu. Ingvera tēja ir arī lielisks veids, kā sasildīties, ja ir auksti, un ingvers palīdzēs izvairīties no saaukstēšanās slimībām un vīrusiem.

4. Smilšērkšķu tēja vai dzēriens. Smiltsērkšķi ir ļoti bagāti ar organismam svarīgiem vitamīniem, taukskābju omega-3 un antioksidantiem. Turklāt, smiltsērkšķiem ir spēcīga ietekme pretiekaisuma procesos. Smiltsērkšķu dzērienam ir ne tikai sildoša iedarbība ziemas laikā, bet arī tas palīdz stiprināt organisma imunitāti, kā arī pasargāt no dažādiem vīrusiem un saaukstēšanās. Lietojiet smilšērkšķu sulu ikdienā pa 50 ml profilaktiski pret saaukstēšanos!

Vai kakao arī ir veselīgs?

5. Kakao dzēriens. Viens no labākajiem dzērieniem, lai uzņemt cinku ir kakao dzēriens. Kā zināms, cinks ir ļoti svarīgs imunitātes funkciju nodrošināšanai un uzturēšanai. Cinks ir minerālviela, kas ir nepieciešama daudziem ķermeņa procesiem, tai skaitā imūnsistēmas funkciju regulēšanai, DNS sintēzei un olbaltumvielu metabolismam. Cinka deficīts var novest pie imūndeficīta un izraisīt augstu jutību pret infekcijām, kā arī ietekmēt brūču dzīšanu. Turklāt, ir pierādīts, ka cinks var palīdzēt samazināt ilgstošu iekaisumu, kas var būt saistīts ar vairākām slimībām. Tādēļ, lai uzturētu veselīgu imūnsistēmu, ir svarīgi nodrošināt pietiekamu cinka uzņemšanu, vēlams, ar uzturu. Lai gan parasti kakao mums saistās ar saldumiem vai salda kakao dzēriena ar treknu pienu un putukrējumu, tas tiešām var būt veselīgs, ja tiek lietots mēreni un ierobežojot pievienot cukura daudzumu.

Kā redzat, šie 5 dzērieni imūnsistēmai var būt tiešām iedarbīgi un iesaku tos ikdienā patērēt profilaktiski. Visi minētie 5 dzērieni palīdzēs stiprināt imūnsistēmu un uzturēt labu veselību. Tie satur vitamīnus, antioksidantus un citus uzturvielu elementus, kas ir būtiski imūnsistēmas darbībai. Īpaši svarīgi ir šos dzērienus lietot ziemas un pavasara sezonā, kad organismam nepieciešama papildu aizsardzība pret vīrusiem un infekcijām.