Diastāze: ko nedrīkst darīt?

Diastāze: ko nedrīkst darīt?

Diastāze: ko nedrīkst darīt?

Kas ir diastāze?

Diastāze vienkāršā valodā runājot ir sprauga starp vēdera muskuļiem. Divu pirkstu platumu diastāze skaitās viegla diastāze, taču, ja sprauga ir lielāka, ieteicams konsultēties ar speciālistu – fizioterapeitu. Diastāzi ir iespējams samazināt ar speciālu vingrošanu. Es pati personīgi esmu izstrādājusi treniņu programmas sievietēm ar diastāzi, un ar ļoti efektīviem rezultātiem. Galvenais uzdevums ir cilvēka paša rokās – ir jāvingro regulāri, līdz kamēr diastāze sāk samazināties un pazūd pavisam. Šajā rakstā pastāstīšu, ko nedrīkst darīt, ja ir konstatēta diastāze.

Diastāze: kad tā var izveidoties?

Diastāze ir bieži novērojama sievietēm tieši pēc grūtniecības – ja muskulatūra pirms grūtniecības ir bijusi vāja, nav trenēta, tad biežāk novērojama diastāze. Ir lietas no kurām ikdienā, ja ir diastāze vajadzētu izvairīties, lai situāciju nepasliktinātu. Aprakstīšu, ko vajadzētu ievērot.

Padomi, no kā izvairīties, ja ir diastāze.

  1. Izvairies no straujas celšanās no gultas – vispareizāk izkāpt no gultas ir veļoties uz sāniem, un tikai tad piecelties kājās. Tas palīdzēs izvairīties no lieka spiediena uz vēdera muskuļiem.
  2. Izvairies no standarta preses vingrinājumiem – ķermeņa augšdaļas atcelšanas guļus pozīcijā (no angļu val.- crunches). Tā vietā jāpilda vingrinājumi, kas stiprina dziļos un slīpos vēdera muskuļus. Jāpiedomā pie elpošanas, veicot vingrinājumus.
  3. Izvairies no smagumu celšanas. Smagu priekšmetu celšana var palielināt spiedienu vēderā un radīt papildu spriedzi uz vēdera muskuļiem.
  4. Izvairies no nepareizas stājas. Nepareiza stāja var palielināt spiedienu uz vēderu un ietekmēt muskuļu līdzsvaru. Centies saglabāt staltu stāju, stāvot ar taisnu muguru, pleci nav nobīdīti uz priekšu un vēders ir stingrs, viegli ievilkts iekšā. Te es gribētu vēl pakomentēt, ka, ja ir novērota diastāze, tad, diemžēl, var būt arī novērojama vēdera “izgāšanās”, jo starp vēdera muskuļiem ir izveidojusies sprauga. Ja jūti, ka Tavs vēders ir ieņēmis šādu pozīciju, noteikti sāc vingrot speciālos vingrinājumus diastāzes mazināšanai.

Lasi, vai diastāzi var salabot, ja tā izveidojusies sen:

https://sintijakatkevica.lv/diastaze-vai-to-var-salabot-ja-izveidojusies-sen/

Lasi vēl par diastāzi: https://28dienas.lv/pecdzemdibu-diastaze-kas-tas-ir-un-ka-to-labot/