5 dzērieni, kas samazina asinsspiedienu

5 dzērieni, kas samazina asinsspiedienu.

Kā fitnesa trenere un veselīga uztura speciāliste zinu, cik svarīga ir asinsspiediena uzturēšana normā. Augsts asinsspiediens var būt saistīts ar daudziem faktoriem, piemēram, nepareizu uzturu, mazkustīgu dzīvesveidu, stresu un veselības problēmām. Tomēr ir daudz veselīgi dzērieni, kas samazina asinsspiedienu un uzlabo veselību kopumā. Uzskaitīšu 5 no efektīvākajiem.

5 efektīvi dzērieni, kas samazina asinsspiedienu.

1. Zaļā tēja. Zaļajai tējai ir augsts antioksidantu līmenis, kas var palīdzēt pazemināt asinsspiedienu. Tāpat kā citas tējas, zaļā tēja satur arī L-teanīnu, kas var palīdzēt mazināt stresu, kā arī zaļā tēja palīdz kontrolēt svaru.

2. Hibisku tēja. Hibisku tēja ir pazīstama ar savām antioksidantu un pretiekaisuma īpašībām. Tā satur flavonoīdus, kas var palīdzēt samazināt asinsspiedienu un uzlabot asinsriti. Hibisku tēja palīdz arī samazināt holesterīnu, tāpēc ieteicama visiem, kuriem tas ir paaugstināts. Hibisku tēju var dzert kā siltu, tā aukstu, īpaši, karstajās vasaras dienās kopā ar ledu.

3. Granātābolu sula. Granātābolu sula satur daudz antioksidantu, tostarp polifenolu, kas var palīdzēt uzlabot asinsriti un samazināt asinsspiedienu. Granātābolu sulu nelielā daudzumā iesaka izdzert pirms brokastīm.

4. Biešu sula. Biešu sula satur nitrātus, taču ne visi nitrāti ir kaitīgi. Ja nitrāti nāk no augu valsts produktiem, tie var pat būt noderīgi veselībai, jo tie palīdz samazināt asinsspiedienu un palielina izturību sportistiem. Ēdot bietes, vai dzerto biešu sulu cilvēkam patiešām var samazināties asinsspiediens, par ko liecina arī zinātniski pētījumi. Tikai glāze biešu sulas dienā var būt pietiekama, lai asinsspiediens pazeminātos.

5. Ingvera tēja. Ingvera tēja ir viens no 5 efektīvajiem dzērieniem, kurus ielieku sarakstā, kas samazina asinsspiedienu. Ingvers ir pazīstams ar savām pretiekaisuma un pretvīrusu īpašībām. Arī ingvera tēja var palīdzēt pazemināt asinsspiedienu, uzlabot asinsriti un samazināt iekaisumu. Ingvera dzērieni var būt lieliski arī imūnsistēmas stiprināšanai un vielmaiņas uzlabošanai, tai skaitā – svara kontrolēšanai.

Ar sulām – uzmanīgi!

Ar sulām, protams, ieteiktu būt uzmanīgiem, īpaši, ja jums ir augsts cukura līmenis asinīs vai ārsts ir rekomendējis ierobežot svaigi spiestu sulu patēriņu ikdienā. Vienmēr ieteicamāks risinājums ir ēst veselus produktus, nevis dzert sulas, jo veseli produkti satur klāt papildus arī šķiedrvielas un fitovielas.

Nobeigumā – kas ir fitovielas?

Fitovielas jeb fitonutrienti – ir organiski elementi un savienojumi, kas aizsargā augus un dod tiem spilgtas krāsas. Tie var pozitīvi ietekmēt lielāko daļu mūsu ķermeņa orgānu un sistēmu darbību, darbojoties kā antioksidanti, kas palīdz pagarināt šūnu dzīves ilgumu un uzturēt to jaunību. Turklāt, tie veicina labāku vitamīnu absorbciju organismā un uzlabo to efektivitāti.