fastings-28dienas_sintija_katkevica

Kāds ēšanas režīms jāievēro 28 dienu diētas programmā?

Fastings jeb pārtauktā gavēšana

28 dienu diētas programmā es parasti iesaku ievērot fastinga jeb pārtrauktās gavēšanas ēšanas režīmu. Paskaidrošu kāpēc.

Sāksim ar to, kas tad ir pārtraukta gavēšana un kāpēc to izmēģināt?

Pārtrauktā gavēšana (zināma arī kā fasting) ir uztura uzņemšanas process, kurā tiek ievērots noteikts intervāls starp maltītēm. Pētījumi apstiprina, ka šāds ēšanas režīms var pozitīvi ietekmēt cilvēka veselību un labklājību. Pārtrauktā gavēšana ļauj organismam atpūsties un attīrīties, savukārt šūnas tiek ātrāk atjaunotas. Ilgtermiņā tas var palīdzēt uzlabot pašsajūtu, paaugstināt enerģijas līmeni, uzlabot miegu un darba spējas. Šī ēšanas metode arī var efektīvi palīdzēt samazināt svaru vai arī to uzturēt.

Populārākās pārtrauktās gavēšanas metodes

1. 12:12 – 12 stundu periods bez ēšanas un pārējās 12 stundas ar 2-4 maltītēm.
2. 16:8 – 16 stundas bez ēšanas un aptuveni 3 maltītes 8 stundu laikā.
3. 20:4 – 20 stundas bez ēšanas un 2 pilnvērtīgas maltītes 4 stundu laikā.
4. Ēd-neēd-ēd – viena vai divas reizes nedēļā 24 stundu ilga atslodzes diena bez ēšanas.

16:8 metode ir viena no populārākajām fastinga metodēm, jo tā ir efektīva svara zaudēšanā, bet nav pārāk drastiska. Šī metode ietver 16 stundu ilgu periodu, kurā cilvēks neēd, un 8 stundu periodu, kurā tiek ieturētas aptuveni trīs maltītes. 28 dienu diētas programmā parasti iesaku ievērot tieši šo metodi.

Uzreiz vēlos arī piebilst, ka šīs metodes ievērošana projekta laikā NAV OBLIGĀTA (taču ņem vērā, ka maksimālu rezultātu sasniegšanai tā būs efektīva)! Jums ir jāvadās tomēr pēc savām sajūtām – ja jūtat, ka 16:8 metode ir pārāk drastiska, tad ieteiktu sākumā izmēģināt ar 14 stundu neēšanu un iekļauties 10 stundu ēšanas logā. Ja rodas jautājumi par fastinga metodēm, droši raksti!