Kā uzlabot tieši ķermeņa ādas stāvokli tievējot?
Kā uzlabot ādu uz gurniem, vēdera? Tievējot āda var zaudēt savu elastību, tāpēc ir svarīgi pievērst uzmanību tam, ko ēdat un kā kopjat ādu. Lai uzlabotu ādas stāvokli, īpaši uz gurniem, vēdera un citām ķermeņa zonām, padalīšos ar dažiem vērtīgiem padomiem.
Padomi, kā uzlabot ādas stāvokli tievējot.
1. Masāža. Regulāra masāža var uzlabot ādas izskatu un padarīt to tvirtāku. Masāža pret celulītu paātrina vielmaiņu un izvada no organisma lieko šķidrumu (samazina tūsku), izvada šlakvielas un toksīnus, kas varētu būt uzkrājušies organismā. Masāža uzlabo limfas plūsmu un asinsriti, kas tieši aktivizē vielmaiņu un paātrina tauku dedzināšanu, kas ir īpaši svarīgi cīņā pret celulītu.
2. Sausā birstēšanās. Sausā birstēšana ir ķermeņa birstēšana ar speciālu ķermeņa birsti, lai maigi noņemtu atmirušās ādas šūnas un stimulētu asinsriti. Birstēšanās var uzlabot ādas stāvokli, atbrīvoties no sausas ādas, un palīdzēt samazināt celulītu. Birstēšanās laikā tiek stimulēta asinstite un uzlabota limfas darbības, kas attiecīgi uzlabo vielmaiņu. Sauso birstēšanu vislabāk ir veikt pirms dušas, kad āda ir sausa. Birstēšanas kustības jāveic virzienā uz augšu, sākot no kājām un virzoties uz augšu pa visu ķermeni. Detalizēti par sauso birstēšanos es stāstu savos notievēšanas projektos, kurus organizēju 1 x mēnesī (ja vēlies nenokavēt pieteikšanos jaunajam projektam, tad spied virsū, lai noskaidrotu aktuālos pieteikšanās datumus). Lai sasniegtu maksimālu labumu, sausā birstēšana jāveic regulāri, piemēram, katru rītu pirms dušas. Tomēr ir jāatceras, ka sausā birstēšana nav brīnumlīdzeklis, kas spēj pilnībā novērst celulītu. Lai cīnītos pret celulītu, ir jāievēro veselīgs uzturs, ir jābūt pietiekamam daudzumam miega, un jāvingro.
3. Ķermeņa mitrināšana ar dabīgajām eļļām vai mitrinošu krēmu. Regulāra ķermeņa iesmērēšana ar eļļu vai mitrinošu krēmu var palīdzēt uzturēt ādas mitrumu. Var izmantot dabīgas eļļas, piemēram, jojobas eļļu, mandeļu eļļu vai kokosriekstu eļļu. Ja veicam pašmasāžu, tad eļļai ieteicams piepilināt klāt ēterisko eļļu, kas palīdz stimulēt vielmaiņu. No ēteriskajām eļļām visefektīvākās pret celulītu ir – visas citrusa eļļas (apelsīna, greipfrūta, citrona), rozmarīna eļļa un kanēļa ēteriskā eļļa.
Vai tiešām ūdens jādzer tik daudz?
4. Ūdens patēriņš. Pret celulītu palīdz ūdens dzeršana – pietiekams ūdens patēriņš palīdzēs uzturēt ādas mitrumu un elastību. Ievēro, ka uz 1 ķermeņa kilogramu ir ieteicams dzert 30 ml ūdens – tīrs ūdens. Kafija un šķidrums no, piemēram, zupas neskaitās.
Kā ar ēdienu?
5. Nodrošiniet pietiekamu vitamīnu un minerālvielu daudzumu! Iekļaujiet savā uzturā pārtikas produktus, kas satur vitamīnus A, C, E un cinku, kas palīdz uzturēt veselīgu ādu.
6. Nodrošiniet pietiekamu olbaltumvielu un veselīgu tauku daudzumu! Olbaltumvielas un veselīgie tauki palīdz uzturēt ādas elastību. Iekļaujiet savā uzturā avokado un riekstus!
Vai vingrošana uzlabo ādas izskatu?
7. Vingrošana. Vingrošana ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā uzturēt veselīgu ķermeni un uzlabot ādas stāvokli. Kad vingro, muskuļi aktīvi strādā, un asinis strādā ātrāk un efektīvāk caur ķermeni. Tas palīdzēs nodrošināt pietiekamu skābekļa un uzturvielu daudzumu visiem ķermeņa audiem, ieskaitot ādu. Tāpat vingrošana stimulē limfas plūsmu un asinsriti, kas attiecīgi uzlabo ādas stāvokli un mazina celulītu. Turklāt, vingrošana var palīdzēt samazināt stresu, kas arī var ietekmēt ādas stāvokli. Kad mēs esam stresā, organisms ražo stresa hormonu – kortizolu, kas var ietekmēt vielmaiņu un hormonus. Hormoni, savukārt, var ietekmēt ādas izskatu un veselību. Svarīgi ir arī atcerēties, ka vingrošana ne tikai uzlabo ādas stāvokli, bet arī palīdz saglabāt veselīgu svaru un muskuļu masu. Kad cilvēks zaudē svaru, var rasties problēmas ar ādas elastību un cīpslu tonusu un ādas vizuālais stāvoklis var pasliktināties, taču vingrinot, muskuļi kļūst tonizēti, līdz ar to, arī ādas stāvoklis uzlabojas. Turklāt, vingrošana var palīdzēt uzlabot miega kvalitāti, kas ir svarīgs faktors ādas izskatam.
Šie visi minētie padomi palīdzēs uzlabot ādas stāvokli, bet ir svarīgi arī atcerēties, ka ādas stāvoklis var būt atkarīgs no daudziem faktoriem, tajā skaitā arī no vecuma, ģenētikas, uztura un dzīvesveida. Tāpēc ir svarīgi veikt regulāru ādas kopšanu, ievērot sabalansētu uzturu un veselīgu dzīvesveidu.