Griķu salāti tievēšanai

Griķu salāti tievēšanai.

Griķu salāti var būt lieliska alternatīva standarta griķu diētai, kura ir diezgan izplatīta sabiedrībā, īpaši sieviešu vidū. Galvenā doma griķu diētā ir ēst vārītus griķus un dzert kefīru, taču es šāda veida diētu kā speciālsts ieteikt nevaru, jo griķu diēta ir vienveidīga. Standarta griķu diētā nav dārzeņi, līdz ar to, nav vitamīni, kurus uzņemam ar augļiem. Piemēram, tik svarīgais C vitamīns, kurš ir nepieciešams imūnsistēmai. Ja tā pietrūkst, tad cilvēkam imunitāte novājinās un pastāv lielākas iespējas saslimt, īpaši aukstajā sezonā. Tāpēc mana alternatīva ir tievēt ar griķiem, taču uzņemt arī vitamīnus ar dārzeņiem. Efektam jābūt tādam pašam! Pašu griķu diētu es šeit nepublicēšu, jo galvenā doma ir ēst vārītus griķus konkrētu dienu skaitu.

Kāpēc uzturā iesaka lietot griķus?

Griķi ir bagāti ar minerālvielām, šķiedrvielām un satur daudz B vitamīnu, kas nepieciešami normālai nervu sistēmas darbībai. Vēl griķi satur kalciju un dzelzi. Dzelzs ir būtiska uzturviela, kas nepieciešama, lai organisms varētu veidot hemoglobīnu – svarīgu proteīnu, kas atrodas sarkano asins šūnu iekšpusē un ir atbildīga par skābekļa transportēšanu uz audiem un orgāniem. Dzelzs ir arī svarīga sastāvdaļa, kas nepieciešams normālai imūnsistēmas darbībai. 100 g griķi satur apmēram 3,9 mg dzelzs, kas ir apmēram 22% no dienas normas pieaugušajam vīrietim un 48% no dienas normas sievietēm. Savukārt kalcijs ir būtiska minerālviela, kas nepieciešama, lai uzturētu veselīgu kaulu masu un zobu stāvokli. Kalcijs arī nodrošina normālu sirdsdarbību un muskuļu darbību. 100 g griķi satur apmēram 27 mg kalciju, kas ir apmēram 3% no dienas normas pieaugušajam vīrietim un sievietēm.

Griķi ir bagāti ar šķiedrvielām, kas var palīdzēt regulēt gremošanas sistēmu un saglabāt normālu svaru. Griķi satur lēni absorbējamus ogļhidrātus, kas var palīdzēt regulēt cukura līmeni asinīs. Tas ir īpaši svarīgi cilvēkiem ar diabētu.

Griķu salāti tievēšanai kā alternatīva “plikai” griķu diētai

100 g vārīti griķi (taču var būt vairāk/mazāk)

1 gab. paprika

1 gab. neliels gurķis vai 1/2 garais gurķis

1 gab. tomāts

½ citrona sula (var vairāk/mazāk)

1 ēd.k. olīveļļa

Garšvielas – pētersīļi, lociņi, pipari, ja nepieciešams

Dārzeņus sagriežam un sajaucam kopā ar griķiem un pārējām sastāvdaļām. Gatavs!

Lūdzu, noteikti pievēršam uzmanību savām sajūtām griķu diētas laikā – ja jūtat, ka trūkst enerģija vai kā citādi ir slikta pašsajūta, pārtraucam!

Ja vēlies tievēt veselīgi – tievē piedaloties manā projektā!

Ja vēlies notievēt veselīgi, nevienveidīgi, ēdot augļus, dārzeņus un dažādus graudaugus – piesakies manā notievēšanas projektā, kuru organizēju reizi mēnesī!