Kā efektīvi trenēties mājās?

Kā efektīvi trenēties mājās?

Kā fitnesa trenere, esmu pamanījusi, ka daudzi cilvēki uzskata – ja nav pieejamas dārgas fitnesa zāles vai privātais treneris, tad nav iespējams efektīvi trenēties mājās. Tomēr, ar pareizu pieeju un motivāciju, ir iespējams sasniegt savus fitnesa mērķus pat mājās. Šajā rakstā es vēlos dalīties ar dažiem padomiem, kā efektīvi trenēties mājās un kā es kā fitnesa trenere varu palīdzēt.

1. Izveidojiet treniņa plānu un noteikiet mērķus!

Pirmais solis, lai efektīvi trenētos mājās, ir izveidot treniņa plānu un noteikt savus mērķus. Atbilstošu fitnesa plānu palīdzēs izveidot kvalificēts fitnesa treneris, un plānam būtu jābūt atbilstošam uzstādītajiem mērķiem. Ja mērķis ir stiprināt muguras muskulatūru, tad plāns sastāvēs no vingrinājumiem, kas trenēs muguru utt. Plānā var tikt ietverti arī kardio vingrinājumi, piemēram, dažādi lekšanas vingrinājumi (ja tos drīkst) utt.

2. Noteikti izdomājiet arī konkrētu laiku un dienas, kurās trenēsieties, lai varētu to iemenedžēt savā ikdienas grafikā!

3. Iegādājieties pareizo aprīkojumu!

Lai efektīvi trenētos mājās, ir nepieciešams piemērots aprīkojums. Tās var būt tikai hanteles vai sākumā ūdens pudelītes, mazā vingrošanas gumija, atsvari. Treneris plānā norādīt nepieciešamo inventāru, vai arī sastādīs to balstoties uz jau mājās pieejamo inventāru. Ja vēlēsieties papildus kardio treniņu, tad varat iegādāties arī kādu no kardio trenažieriem, piemēram, eliptisko trenažieri, kas ir diezgan universāls – trenē gan rokas, gan kājas un vienlaicīgi arī vēdera presi.

4. Izmantojiet online fitnesa trenera pakalpojumus!

Ja vēlaties, ka Jums palīdz kvalificēts fitnesa treneris ar fitnesa plāna izveidošanu un motivēšanu, bet nevēlaties izmantot sporta zāli un maksāt privātam trenerim klātienē, tad es kā fitnesa trenere varu piedāvāt savus online pakalpojumus. Es vadu gan grupu online treniņus 3 x nedēļā, gan sastādu individuālas treniņa programmas. Online treniņiem piesakies šeit.

4. Noteikti sāciet ar viegliem vingrinājumiem!

Slodzi palieliniet pakāpeniski, īpaši, ja kādu laiku nav sportots. Tādējādi varat samazināt gan traumu risku, gan nepārslogot organismu. Piemēram, ja sākat ar hantelēm, varat sākt ar pavisam nelielu svaru, vai pat ūdens pudelēm, un pakāpeniski palielināt hanteļu svaru, kad jūtaties jau spēcīgāki.

5. Izveidojiet ieradumu un ievērojiet to!

Lai sasniegtu savus fitnesa mērķus, ir svarīgi izveidot rutīnu jeb ieradumu un turpmāk ievērot to. Piemēram, ja izveidojat ieradumu, ka katru dienu no rīta pēc pamošanās vai vakarā pirms gulētiešanas trenēsieties, tad ievērojiet šo rutīnu un trenējieties regulāri.

6. Izveidojiet motivējošu mūziku sarakstu!

Mūzika var būt lielisks motivators, kas palīdzēs efektīvi trenēties mājās. Mūzikas sarakstā iekļaujiet dziesmas, kas Jūs iedvesmo un motivē trenēties. Tādējādi Jums būs iespēja vēl labāk koncentrēties uz treniņiem un sasniegt savus mērķus.

7. Ņemiet pārtraukumus un atpūtieties!

Atcerieties, ka atpūta ir tikpat svarīga kā treniņi! Ņemiet atpūtas dienas, lai ķermenim būtu laiks atjaunoties pēc treniņiem. Ja jūtaties pārmērīgi noguris, varat arī pārtraukt trenēšanos uz vairākām dienām, atpūtināt savu organismu, lai ar jaunu enerģiju varētu atgriezties atpakaļ režīmā.

Kopumā, efektīva trenēšanās mājās ir iespējama, ja ievērojat pareizu pieeju un jums ir spēcīga motivācija. Izmantojiet piemērotu inventāru, izveidojiet motivējošu mūzikas sarakstu, sāciet ar vieglākiem vingrinājumiem un pakāpeniski palieliniet slodzi!

Online treneris var būt jūsu atbalsts un motivātors vienlaicīgi. Vingro kopā ar mani, aizpildi pieteikumu un tiekamies treniņos!