ara trenini sintija katkevica

Kā sagatavoties āra treniņam?

Kā sagatavoties āra treniņam?

Kas jāņem līdz uz āra treniņu? Āra treniņi – tā ir lieliska iespēja uzlabot savu fizisko formu un baudīt svaigu gaisu vienlaicīgi. Neatkarīgi no tā, vai plāno veikt kardio treniņu vai spēka treniņu, tam vajadzētu sagatavoties un paņemt līdz dažas lietas, lai treniņi būtu patīkami un droši. Uzrakstīšu dažus ieteikumus, kas būtu jāņem līdz uz āra treniņiem un ko vēl vajadzētu ievērot.

1. Piemērots apģērbi un apavi āra treniņiem.

Izvēlieties piemērotu apģērbu, kas ļaus brīvi kustēties un nebūs pārāk karsts vai auksts. Agrā pavasarī ieteicams vilkt biezu kokvilnas sporta dzēmperi, nevis ziemas biezo jaku un apakšā plānāku kārtu – džemperi ar īsām vai garām rokām. Apaviem jābūt ērtiem un atbilstošiem izvēlētajai aktivitātei. Vēlams nenākt uz treniņu ar kedām, ja paredzēta skriešana, lekšana.

2. Ūdens.

Ir svarīgi padzerties treniņa laikā, tāpēc noteikti uz āra treniņu ņem līdz ūdeni, it īpaši karstā laikā.

3. Saulesbrilles.

Ja treniņš ir paredzēts saulainā laikā un karstā dienā, droši vari izmantot saulesbrilles tādā veidā pasargājos savas acis no tiešiem saules stariem.

4. SPF krēms.

Tāpat arī, ja treniņš notiek saulainā dienā, pirms treniņa vari lietot saules krēmu ar lielu aizsardzības faktoru, īpaši sasmērēt tās zonas, kas pakļautas tiešiem saules stariem – seja, pleci, rokas.

5. Atsarotāji.

Ja treniņš ir paredzēts tumšākā dienas laikā, vai zini, ka pēc treniņa nāksies doties uz mājām pa tumsu, vai, piemēram, ceļa malu, neaizmirsti savu apģērbu papildināt ar atstarotāju. Iespējams, Tavam sporta tērpam jau ir iestrādāti atstarotāji!

6. Informē par savu treniņu arī kādu ģimenes locekli vai draugu!

Ja plāno doties skrējienā ārpus mājās, un dzīvo nomaļākā vietā, vai plāno doties, piemēram, skriet pa mežu, informē par savu treniņu kādu ģimenes locekli, lai justos drošāk un nepieciešamības gadījumā ar Jums varētu sazināties!

7. Atrodi domubiedru!

Āra treniņi ir motivējošāki, ja tos dara vairāki cilvēki kopā! Kāpēc gan nepaaicināt kopīgi pasportot kādu draugu, vai, piemēram, kaimiņu? Tāpat arī vari atrast vietējos āra treniņus, kurus vada fitnesa treneris. Trenera klātbūtnē varēsi būt drošs, ka vingrinājumu izpildi pareizi un nebūs jādomā, kādus vingrinājumus, lai šodien paveic. Treneris var palīdz ātrāk sasniegt Tavus mērķus un sastādīt arī tieši Tavām spējām un vajadzībām atbilstošu treniņa programmu. Arī es esmu sertificēta fitnesa trenera un pavisam drīz plānoju organizēt nelielas grupas āra vingrošanai, kā arī strādāt privāti ar interesentiem. Seko līdz informācijai manā Instagram profilā un Facebook lapā. Ceru, ka noderēja mani padomi, kā sagatavoties āra treniņam!

Ja vēlies vairāk palasīt par āra treniņiem un kāpēc izmantot siltā laika sezonu un sportot tieši ārā, spied virsū uz šo rakstu – Kāpēc sportot ārā?