ara trenini

Kāpēc sportot ārā?

Kāpēc sportot ārā, svaigā gaisā?

Mūsdienās aizvien vairāk cilvēku izvēlas sportot ārā, svaigā gaisā, jo sportošanai ārā ir daudz priekšrocības salīdzinājumā ar sportošanu telpās. Šajā rakstā es apkopošu svarīgākās lietas, kāpēc sportot ārā, kā uzsākt sportošanu ārā, kas jāievēro, kur to darīt, vai ir iespējams zaudēt svaru, sportojot ārā, un galu galā uzrakstīšu arī ne tikai plusus, bet arī mīnusus.

Kāpēc sportot ārā, svaigā gaisā?

  1. Svaigs gaiss: Sportošana svaigā gaisā palielina skābekļa pieplūdumu ķermenim, uzlabojot smadzeņu funkcijas un vispārējo labsajūtu.
  2. Dabas, zaļumi, kopības sajūta: Dabas ainavas varētu būt lieliska motivācija treniņiem, piedāvājot patīkamu vidi un atpūtas iespējas. Tāpat arī motivējoša var būt sportiskā vide, kurā plānojat sportot, piemēram, brīvi pieejamie sporta laukumi, kuros atrodas arī domubiedri.
  3. Iespēja apgūt jaunus sporta veidus, piemēram, uz ūdens.

Kā uzsākt sportot ārā?

  1. Izvēlies piemērotu sporta veidu! Sākt sportot ārā ir viegli. Svarīgi ir izvēlēties sev piemērotu sporta veidu, ņemot vērā savas intereses un fiziskās spējas, kā arī konsultēties ar fitnesa treneri, ja nepieciešams. Nodrošinot sev piemērotu apģērbu un apavus, atbilstoši izvēlētā sporta veida prasībām un laika apstākļiem, var plānot savus treniņus un ievērot režīmu, lai sportošana kļūtu par ikdienišķu lietu. Ja nav pārliecība par to, vai drīksti, piemēram, ilgstoši skriet, vispirms konsultējies ar fitnesa treneri. Noteikti arī iepriekš konsultējies ar kvalificētu treneri, ja ir kādas sāpes, piemēram, muguras sāpes, ceļu sāpes un tml. Iespējams, ir sporta veidi, vai vingrinājumi, kurus Tu nemaz nedrīksti veikt.
  2. Sagatavojies: Nodrošini sev piemērotu apģērbu un apavus, atbilstoši izvēlētā sporta veida prasībām un laika apstākļiem. Ja tas būs vienkārši fitness vai skriešana ārā, tad derēs tikai atbilstoši apavi un sporta tērps. Neģērbies pārāk silti, ieteicams, par 1 kārtu mazāk nekā vienkārši ejot pastaigā.
  3. Plāno savus treniņus: Uzsākot sportošanu ārā, svarīgi ir iekļaut treniņus savā ikdienas plānā, lai ievērotu režīmu un pie tā pieturētos.

Kas ir jāievēro?

Drošība. Svarīgi ir arī pievērst uzmanību drošībai, nodrošinot drošu vidi treniņiem un izvairoties no bīstamiem apstākļiem. Izvairies no nomaļām vietām, vai nomaļiem parkiem. Aicini draugus vai paziņas sportot kopā, jo tā varēsiet ne tikai padarīt treniņus interesantākus, bet arī nodrošināt papildu drošību.

Visbeidzot, sportošana ārā ir lielisks veids, kā uzturēt savu ķermeni veselīgu un uzlabot ādas stāvokli, taču, kā ar visām lietām, tai ir arī noteikti mīnusi, kas jāņem vērā.

Vai ir iespējams zaudēt svaru sportojot ārā?

Jā, protams, ir iespējams zaudēt svaru sportojot ārā tāpat kā telpās. Fiziskās aktivitātes var palīdzēt samazināt lieko svaru, jo tiek patērētas kalorijas. Sportojot ārā, var veikt dažādas fiziskās aktivitātes, piemēram, skriešanu, braukšanu ar velosiopēdu, staigāšanu utt.

Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka svara zudums ir atkarīgs no daudziem faktoriem, piemēram, no ēšanas paradumiem, gremošanas sistēmas veselības, miega kvalitātes, stresa līmeņa un citiem. Jāatceras, ka sportojot un turpinot neveselīgi ēst lielas izmaiņas svarā visticamāk nenotiks.

Daži no mīnusiem, kas var būt saistīti ar sportošanu ārā, ietver:

Laika apstākļi: Lai gan svaigais gaiss var būt lielisks, dažreiz laika apstākļi var būt neizdevīgi, piemēram, lietus, vējš vai ļoti karsts vai auksts laiks.

Traumas un ievainojumi: Sportošana ārā var radīt lielāku risku ievainoties, jo ārējos apstākļos var būt dažādi faktori, kas var palielināt traumu iespējamību. Piemēram, nelīdzens ceļš uz kura var samežģīt potīti.

Laika patēriņš līdz konkrētai vietai: Sportošana ārā var nozīmēt veikt lielāku attālumu, piemēram, ja jābrauc uz kādu konkrētu sporta laukumu vai mežu.

Tādējādi, lai izlemtu, vai sportot ārā, jāapsver visi faktori, ieskaitot iepriekšminētos mīnusus, un jāpieņem lēmums atbilstoši savām vajadzībām un iespējām. Iespējams, ka daudzus nemaz neskar iepriekš nosauktie mīnusi, jo dzīvo tuvu sporta laukumam un vienmēr ģērbjas laika apstākļiem atbilstoši un sporto ārā, kaut arī līst!

Arī es plānoju uzsākt āra treniņus pavisam drīz, par to informācija sekos! Seko manam profilam Instagram un manai mājas lapai Facebook.