simfizes-sapes

Kas ir simfīze un simfīzes sāpes?

Simfīze: kas ir simfīze? Kas ir simfīzes sāpes? Kas tās izraisa?

Simfīze: kas ir simfīze un simfīzes sāpes? Kad tās ir sastopmas un kas tām ir raksturīgi? Simfīze ir skrimšļveida savienojums, kas atrodas starp iegurņu kauliem priekšpusē. Lai vieglāk saprast – kaunuma kaula priekšpusē. Simfīzes sāpes grūtniecības laikā var izjust aptuveni trešdaļa sievietes. Kāpēc tas notiek?

Grūtniecības hormons progesterons atslābina iegurņa saites, kas stabilizē locītavas, nedaudz pamainās iegurņa kaulu savstarpējais novietojums, līdz ar to grūtnieces bieži izjūt šo diskomfortu, kas saistīts tieši ar simfīzes nestabilitāti. Simfīzes sāpes var raksturot kā asas, pulsējošas un stīvas sāpes iegurnī. Tās rada diskomfortu un var pat ierobežot kustības smagākos gadījumos.

Kas ir simfīze: kā izvairīties no simfīzes sāpēm grūtniecības laikā: vingrojumi, stāja un svara kontrole

Lai izvairītos no simfīzes sāpēm, ieteicams izvairīties no pārmērīgas fiziskas slodzes, kā arī regulāri mierīgi un lēni vingrot, stiprinot iegurni ar speciāliem vingrinājumiem. Ir svarīgi arī pievērst uzmanību savai stājai un uzturēt normālu ķermeņa svaru. Grūtniecības laikā svaram pieaugot, grūtnieces arī pieaugošā svara dēļ var izjust simfīzes sāpes, tāpēc būtu jāseko līdz uzturam un jākontrolē svara pieaugums.

Lai noteiktu, vai sāpes rodas tieši no simfīzes, ieteicams konsultēties ar ārstu, kurš veiks pārbaudi un ieteiks turpmāko ārstēšanu. Ārsts var izrakstīt arī atbilstošus medikamentus, lai mazinātu sāpes un diskomfortu.

Simfīze: vingrošana un simfīzes sāpes – kā stiprināt iegurni ar pareizajiem vingrinājumiem

Vingrošana iegurņa pamatnes muskulatūrai var palīdzēt arī novērst simfīzes sāpes, bet ir svarīgi to izdarīt pareizi un atbilstoši savām fiziskajām spējām. Ieteicams izvairīties no pārmērīgas slodzes un vingrināt tikai pēc konsultēšanās ar ārstu vai pieredzējušu fizioterapeitu.
Kēgela vingrojumi ir vieni no populārākajiem vingrinājumiem, kas var palīdzēt mazināt simfīzes sāpes. Šie vingrinājumi palīdz stiprināt iegurni, un tos var veikt praktiski jebkurā vietā un laikā, jo tie nav pārāk sarežģīti.

Tomēr, ir jāatceras, ka ne visi vingrinājumi ir piemēroti simfīzes sāpēm. Ja vingrošanas laikā ir jūtamas sāpes, labāk konsultēties ar ārstu, lai izveidotu atbilstošu ārstešanās plānu un arī vingrošanas programmu, kuru ieteiks un izstrādās fizioterapeits.

Lasi arī rakstu par to, kā efektīvi zaudēt lieko svaru, spiežot virsū.

Lasi arī rakstu par diastāzi, kurā es skaidroju, kā tā var izveidoties un kā to var salabot.