Padomi, kā nomest svaru

Padomi, kā nomest svaru.

Kā nomest svaru – šī ir viena no meklētākajām tēmām googlē. Izstāstīšu 8 padomus, ko vari ieviest savā ikdienā, lai nomestu svaru. Rezultāts var nebūt ātrs, jo ātrs nebūt nenozīmē veselīgs. Taču ieviešot tikai vien šīs izmaiņas, liekajam svaram noteikti jākrītas!

1. Dzeriet vairāk ūdeni!

Ūdens rada sāta sajūtu un var palīdzēt samazināt apetīti. Daudzos avotos ieteicamo daudzumu dienā min 8 glāzes, taču ir daudz zinātisku pērījumu, kas uzskata, ka cilvēkam uz 1 ķermeņa kilogramu vajadzētu uzņemt 30 ml ūdens. Līdz ar to, katram ieteicamais daudzums, cik dienā jāuzņem, var atšķirties.

2. Iekļaujiet savā ikdienas uzturā vairāk dārzeņus un augļus!

Dārzeņi un augļi satur maz kalorijas, bet daudz šķiedrvielas, vitamīnus un minerālvielas.

3. Ēdiet mazākas porcijas!

Samazinot porcijas, samazināsies arī uzņemtais kaloriju daudzums, taču, iespējams, tas būs pilnībā pietiekams, lai izveidotos sāta sajūta.

4. Samaziniet pārstrādātu pārtiku!

Samaziniet uzturā tādus produktus, kuri ir jau praktiski gatavi, tos ir tikai jāuzsilda un tie ir, piemēram, jau gatavās picas, maizītes, pelmeņi un tml.

5. Samaziniet arī cukura daudzumu!

Pārāk daudz saldumu var radīt nekontrolējamu apetīti un var veicināt liekā svara veidošanos! Kad mēs ēdam pārāk daudz cukuru, organisms pārvērš to par glikozi, kas paaugstina asins cukura līmeni. Lai regulētu asins cukura līmeni, organisms izdala insulīnu. Ja insulīna ražošana ir pastāvīgi paaugstināta, organisms var attīstīt insulīna rezistenci, kas var novest pie diabēta.

6. Ēdiet lēnām un baudiet ēdienu!

Ja ēdīsiet lēnām un izbaudīsiet ēdienu, sāta sajūta iestāsies ātrāk, līdz ar to neapēdīsiet tik daudz ēdiena.

7. Palieliniet savu aktivitāti!

Regulāra fiziska aktivitāte var palīdzēt samazināt lieko svaru un uzlabot vispārējo veselību. Ieteicams pievērsties aerobiskām aktivitātēm, piemēram, staigāšanai, skriešanai, peldēšanai, velo braukšanai. Var lejuplādēt soļu skaitīšanas aplikāciju un nosprast mērķi, cik soļus dienā vajadzētu savākt. Lielākais motivācijai var aplikācijā “savienoties” ar citiem domubiedriem.

8. Samaziniet alkohola patēriņu!

Lai saglabātu veselīgu svaru, ieteicams samazināt alkohola patēriņu vai vispār atturēties no tā lietošanas. Svarīgi atcerēties, ka alkoholā, it īpaši saldajos kokteiļos, ir liels cukura daudzums. Kad cilvēks lieto alkoholu, tas tiek izmantots kā galvenais enerģijas avots. Ja ķermenis izmanto alkoholu kā primāro enerģijas avotu, tas var novest pie tā, ka liekie ogļhidrāti un tauki, kas nonāk organismā ar ēdienu, tiek uzkrāti tauku veidā. Tādēļ ir svarīgi ierobežot alkohola lietošanu, lai novērstu lieko kaloriju uzkrāšanos organismā un svara pieaugumu. Ja ikdienā lietojiet alkoholu, kaut vai minimālā daudzumā, un atturēsieties no tā kādu laiku, ļoti ātri redzēsiet izmaiņas – svaram būtu diezgan ātri jākrītas.