sintija_katkevica_28dienas

Ko ietver 3 atslodzes dienas?

Atslodzes dienas: 3 dienu atslodzes process diētas programmas sākumā

Atslodzes dienas (bieži tās sauc arī par detox dienām) ievērojam pirmajās 3 dienās sākoties 28 dienu diētas programmai.

Šajās 3 dienās ir samazināts kaloriju daudzums, vēl mazāks nekā pašā uztura plānā. Atslodzes dienu laikā mēs sagatavojam organismu jaunam startam, attīram to. Kopā katrā dienā ir 3 maltītes, kuras sastāv no svaigiem un arī tvaicētiem dārzeņiem, kā arī augļiem un ogām, kurus varam ēst tāpat vai blendēt smūtijā.

Atslodzes dienas ir tādas dienas, kad cilvēks ierobežo uzturu un uzņem tikai ūdeni, svaigi spiestas sulas, zāļu tējas, lai organismu uzlādētu ar vitamīniem un minerālvielām. Konkrēti 28 dienu diētas programmas atslodzes dienās papildus sulām var ēst dārzeņus un augļus.

Atslodzes dienas var palīdzēt svara zaudēšanā, jo, ierobežojot uzturu, tiek attiecīgi samazināta kaloriju uzņemšana un paātrinās vielmaiņa.

Kas notiek pirmajā atslodzes dienā?

Sākums, it īpaši pirmā diena, var būt diezgan liels izaicinājums, jo tā var izraisīt galvassāpes un miegainību. Tāpat arī varētu būt pastiprināta aukstuma sajūta un mazāk enerģijas. Tomēr, izturot visas dienas, jau 4.dienā manīsi ievērojamu enerģijas pieplūdumu un sajūta būs, ka esi kļuvusi daudz vieglāka. Būs pacilāta sajūta!

Kādi ir iemesli sliktai pašsajūtai?

Jau minēju, ka atslodzes dienā var būt gan nespēks, gan galvassāpes.
Iemesli var būt dažādi. Minēšu dažus no tiem:

1. Dehidratācija – ja iepriekšējās dienās ir lietots pārāk maz ūdens, pārāk daudz alkohols, vai ir bijusi pārāk liela fiziskā slodze, tad organismam ir nepieciešams lietot vairāk ūdeni nekā parasti. Līdz ar to, dehidratācija var izraisīt gan galvassāpes, gan arī nespēku un “dullu” galvu.

2. Miega trūkums – ja beidzamās dienās nav bijis pietiekams miegs, var sāpēt ne tikai galva, bet būt arī enerģijas trūkums. Ķermenim ir jāatjaunojas, tādēļ ieteicams ievērot režīmu – laicīgi un, vēlams, arī vienā un tajā pašā laikā katru vakaru doties gulēt.

3. Nepietiekams uzturs – ja iepriekšējās dienās ir lietots pārāk maz, vai tieši optrādi – pārāk daudzu uzturs. Ja pārāk maz, tad var trūkt enerģija, un atslodzes dienas to var vēl vairāk pastiprināt, var parādīties izteikts vājums. Ja uzturs savukārt ir bijis pārāk daudz, proti, teju vai pārēšanās, tad arī organismam tā var būt papildus slodze un ja ir ēsti, piemēram, daudz pusfabrikāti, fast food, tad var būt arī galvassāpes (jo fast foodos ir daudz vielas, kas uz mūsu organismu var iedarboties nelabvēlīgi).

4. Stress – stress var būt viens no galvenajiem faktoriem, kas izraisa galvassāpes un nespēku. Tas pat var nebūt saistīts ar atslodzes dienu, taču atslodzes dienas to var pastiprināt – ja cilvēks ir stresā, ir atbildīga diena un tml, tad ēdienu ierobežojums var šīs sajūtas, diemžēl, pastiprināt.

Rezumē – atslodzes dienās LŪDZU:

  • Dzeram pietiekamā daudzumā ūdeni;
  • Dodamies laicīgi gulēt;
  • Nomierinām savu prātu, klausoties nomierinošu mūziku.

Atslodzes dienu laikā centīsimies arī vingrot, tomēr, ja jūti, ka nav pietiekami daudz spēks, lai izpildītu vingrinājumus, izlaid treniņus.

 

Piesakies jaunajam 28 dienu diētas projektam te – 28 DIENU NOTIEVĒŠANAS PROGRAMMA.