Masāža pret celulītu.
Masāža tiek bieži izmantota kā viena no metodēm, lai samazinātu celulītu – ādas nevienmērīgo izskatu, ko izraisa tauku uzkrāšanās zem ādas “apelsīna mizas” veidā. Masāža pret celulītu var būt dažāda veida, var ietvert dažādas tehniskas. Piemēram, dziļā audu masāža, vakuuma masāža, speciāla pret celulīta medus masāža utt.
Ko dod masāža pret celulītu?
Pretcelulīta masāžas mērķis ir veicināt asinsriti un uzlabot limfātisko drenāžu, kā arī stimulēt audu tonusu un elastību. Masāža arī var palīdzēt izlīdzināt ādas virsmu, mazinot tauku šūnu uzkrāšanos un veicinot šķidruma izvadīšanu.
Kāda veida masāžas pret celulītu es piedāvāju 28 dienu programmā?
Pastāstīšu kādas masāžas pret celulītu tehnikas es piedāvaju savā 28 dienu notievēšanas programmā – viena no tām ir sausā ķermeņa birstēšanās tehnika, savukārt šajā rakstā vairāk pastāstīšu par otru veidu – masāža ar speciālu silikona cimdiņu jeb masažieri.
Masāža ar silikona cimdiņu.
Savā 28 dienu notievēšanas programmā pastāstu par dažādām masāžas tehnikām pret celulītu. Viena no tām – masāža pret celulītu ar silikona cimdiņu. Silikona cimdiņs ir speciāls cimdiņš, kuru, cik zinu, izmanto arī pieredzējuši masāžas speciālisti savos pret celulīta masāžas seansos. Cimdiņš nav dārgs un to var iegādāties gan interneta veikalos Latvijā (ievadot atslēgas vārdu – silikona masāžas cimdiņš jeb brīnumcimdiņš), gan arī ebay (silicone massage glove) un amazonē. Viena cimdiņa puse ir ar retākiem un resnākiem sariņiem, otra – ar smalkākiem un asākiem.
Kā tad sākt masāžu pret celulītu?
Vispirms ķermenis jeb konkrētā zona, kuru plānojat masēt ir jāiesmērē ar eļļu. Es ieteiktu izvēlēties bāzes eļļu bez īpaša aromāta, un tad pievienot ēteriskās eļļas pilienus. No ēteriskajām eļļām vajadzētu izvēlēties tās, kuras stimulē vielmaiņu un ir tieši paredzētas pret celulītu. Efektīvākās būs citrusa ēteriskās eļļas, piemēram, greipfrūta, apelsīna, kā arī vēl vielmaiņu stimulējošas ēteriskās eļļas ir rozmarīna un kanēļa. Nevajadzētu jaukt pārāk daudz eļļas kopā, pilnībā pietiks ar 2 dažādām eļļām, bet var arī pieturēties pie vienas. Izveidojam maisījumu – uz apmēram 100 -150 ml bāzes eļļas piepilinām 15 pilienus no katras ēteriskās eļļas. Ja izvēlamies vienu eļļu, tad aptuveni 20-25 pilītes. Nekādā gadījumā ēterisko eļļu neliekam tieši uz ādas neatšķaidītu un nekādā gadījumā neatšķaidam to arī ar losjonu – VAR APDEDZINĀT ĀDU!!!
Vispirms iemasē ādā sagatavoto eļļas maisījumu- zonās, kurām veiksi masāžu, piemēram, kājas (visā garumā), gurni, vēders. Pēc tam ar silikona masāžas cimdiņu vai citu masāžas ierīci (pēc izvēles) veic taisnām, augšup ejošām kustībām virzību uz augšu (uz centru). Piemērs attēlā (attēlā ir auduma cimdiņš, kas arī noder masāžas veikšanai). Vienai zonai atvēli laiku – aptuveni 1 minūti, tad pārslēdzies uz nākamo zonu.
ATCERIES! Masāžas virziens ir no malām uz centu jeb – no kāju apakšas uz augšu – no pirkstu galiem uz augšu.
Tad, kad esi paveikusi šo masāžu abām kājām un gurniem, vari pārslēgties uz masāžu virzienam pulksteņrādītāja virzienā, pamazām ejot atkal tādā pašā secībā uz augšu. Vēderu masē tikai pulksteņrādītāja virzienā. Precīzākus norādījumus un skaidrojumu, kā arī video pamācību es sniedzu savā 28 dienu notievēšanas projektā, kuru organizēju katru mēnesi. Seko līdz jaunajiem datumiem te.
Tomēr ir svarīgi saprast, ka masāža viena pati nespēj pilnībā izārstēt celulītu vai nodrošināt ilgstošus rezultātus. Celulīts ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, tai skaitā ģenētikas, hormonālajiem aspektiem, uztura un dzīvesveida ietekmes. Tāpēc masāžas iedarbības efekts var atšķirties katram individuāli. Atceries, ka regulāra fiziskā aktivitāte, sabalansēts uzturs, ūdens daudzums, regulāra ādas kopšana un svara kontrole ir tikai dažas no lietām, kas var palīdzēt celulīta samazināšanā.