Mēness fāzes un diēta

Mēness fāzes un diēta.

Mēness fāzes un diēta ir divas lietas, kuras, lai gan varētu šķist nesaistītas, tomēr var ietekmēt viens otru. Mēness fāžu cikls ir atkarīgs no Mēness attāluma no Zemes un Saules, un tas mainās apkārt Zemei reizi 28 dienās. Tā kā Mēness ir spēcīgs dabas spēks, tad fāzes var ietekmēt cilvēka uzvedību un veselību.

Daži uzskata, ka atsevišķas mēness fāzes var ietekmēt cilvēka diētu un apetīti. Piemēram, augošā mēnesī cilvēkam var būt mazāka apetīte, savukārt dilstošā – tā var palielināties, cilvēks var būt vairāk neapmierināts, vieglāk aizkaitināms. Tomēr ideja par mēness fāžu ietekmi uz diētu un apetīti nav zinātniski pierādīta.

Ir svarīgi atzīmēt, ka diēta un veselīgs uzturs ir atkarīgs no daudziem faktoriem, tostarp cilvēka dzīvesveida, fiziskās aktivitātes un citām lietām.

Vai mēness fāžu diēta ir mīts?

Lai uzturētu sevi formā jeb – normālā svarā, ir svarīgi ēst daudzveidīgi un sabalansēti. Uzturā jābūt tādai pārtikai, kas satur pietiekami daudz vitamīnu, minerālvielu un ogļhidrātu.

Tāpat arī, lai gan mēness fāzes var ietekmēt cilvēka emocijas un uzvedību, nevar apgalvot, ka tās atbild par veselīgu uzturu un kontrolē cilvēka svaru. Veselīgs uzturs un dzīvesveids ir atkarīgs no cilvēka paša izvēles un ir svarīgi, lai cilvēks pret to attiecas atbildīgi, nevis tikai iespaidojas no mēness fāzēm.

Mēness fāžu diēta ir uztura filozofija, kas pamatojas uz ideju, ka Mēness cikls var ietekmēt cilvēka ēstgribu. Saskaņā ar šo filozofiju, dažādās mēness fāzēs ir jāēd atšķirīgi, lai saglabātu vēlamo ķermeņa svaru. Tomēr vēlreiz uzsveru, ka šī ideja par mēness fāžu diētu nav zinātniski pierādīta.

Ja vēlies noskaidrot Mēness fāzes 2023.gadā, esmu sagatavojusi, kā mainās mēness fāzes šajā gadā –  Mēness fāžu kalendārs 2023.gadam.