pietupieni sintija katkevica

Vai pietupieni palielina dibena muskuļus?

Vai pietupieni palielina dibena muskuļus?

Vai pietupieni palielina dibena muskuļus? Kā pareizi izpildīt pietupienu? Cik reizes taisīt pietupienus, lai palielinātos dibena muskuļi? Kādi vingrinājumi vēl varētu būt efektīvi?

Viens no biežāk uzdotajiem jautājumiem no sieviešu puses fitnesa pasaulē ir, vai pietupieni palielina dibena muskuļus. Atbilde uz šo jautājumu ir jā, pietupieni var būt ļoti efektīvs vingrinājums, lai stiprinātu un palielinātu dibena muskuļus.

Paskatīsimies šo tēmu smalkāk!

Pietupieni – kādi muskuļi strādā un vai dibena muskuļi tiek nodarbināti?

Izpildot pietupienu, ir svarīgi saprast, kādi tieši muskuļi tiek nodarbināti pietupiena laikā. Pietupienā iesaistās kāju muskulatūra – priekšējie kāju muskuļi, kurus sauc par kvadricepsiem, aizmugurējie kāju muskuļi, kurus sauc par hamstringiem un dibena (sēžas) muskuļi, kurus sauc par gūžas muskuļiem. Veicot pietupienu darbojas visi šo muskuļi.

Kā pareizi izpildīt pietupienu, lai efektīvi nodarbinātu dibena muskuļus?

Lai pietupiens būtu efektīvs un tiešām nestu vēlamo rezultātu, vingrinājums jāpilda tehniski pareizi. Izstāsīšu, kā pareizi izpildīt pietupienu. Ieņemam stāvus pozīciju tā, lai kājas būtu aptuveni gurnu platumā. Veicam iesēdienu, ja iespējams, līdz pat 90 grādu leņķim un vienlaicīgi skatāmies, lai ceļi neietu pāri pirkstgaliem. Mugura, ja skatāmies spogulī, tad ir noliekta uz priekšu, bet taisna, nedrīkst būt apaļa ar “kūkumu”. Tad atgriežamies sākuma pozīcijā stāvus. Kāpēc es rakstu – līdz 90 grādiem, ja iespējams? Jo citi fizioloģisko īpatnību dēļ nevar nemaz tik dziļi veikt iesēdienu, jo papēži tiek atcelti no zemes. Vai arī ķermenis veic kādu vēl citu darbību, kompensējot kādu muskuļa vājāko vietu.

Cik reizes taisīt pietupienus, lai palielinātos dibena muskuļi?

To, cik reizes būtu jāveic pietupieni, lai redzētu pamanāmus rezultātus, ir atkarīgs no daudziem faktoriem, piemēram, no vispārējās fiziskās sagatavotības, no vingrošanas intensitātes, uztura un citiem faktoriem.

Kā vispārēju norādi varu minēt tos pašus 10-12 atkārtojumus, kurus izpildīt ar 3 līdz 4 piegājieniem, starp tiem atpūšoties apmēram 1 minūti. Pietupienus var izpildīt, turot rokās hanteles, kas palielinās iespēju muskuļiem augt. Tomēr, lai redzētu pamanāmus rezultātus, nepieciešams veikt regulārus treniņus, kas ietver vairākus dažādus vingrinājumus, kuru mērķis ir stiprināt dažādus muskuļu grupas.

Ir svarīgi atzīmēt, ka ķermeņa muskuļu augšana ir atkarīga no daudziem faktoriem un notiek pakāpeniski. Tādējādi, lai iegūtu redzamus rezultātus, ir svarīgi veikt vingrinājumus regulāri un ieturēt arī sabalansētu uzturu, kas nodrošina pietiekamu daudzumu olbaltumvielu un citu būtisko uzturvielu muskuļu augšanai un arī atjaunošanai.

Turklāt, papildus pietupieniem, ir arī citi efektīvi vingrinājumi, kas var palīdzēt stiprināt un palielināt dibena muskuļus. Piemēram, izklupieni, kāpšana augšā uz vingrošanas soliņa, saliketas vai taisnas kājas celšana augšā un lejā no četrāpus pozīcijas u.c.

Lai no vingrošanas būtu progress, ieteicams konsultēties ar sertificētu fitnesa treneri, kurš var izstrādāt piemērotu treniņu plānu un sniegt padomus par pareizu vingrošanas izpildes tehniku un uzturu. Ja vēlies manu konsultāciju, droši man raksti! Ja vēlies pamēģināt manus online treniņus, piesakies šeit: https://sintijakatkevica.lv/grupu-trenini/

vai arī raksti privātu ziņu Facebookā (spied virsū)!