Zaļā tēja svara zaudēšanai

Zaļā tēja svara zaudēšanai.

Zaļā tēja svara zaudēšanai ir efektīva, jo tā ir bagāta ar polifenoliem (kas ir antioksidanti) un tieši tie var palīdzēt kontrolēt apetīti un uzlabot vielmaiņu. Attiecīgi uzlabojoties vielmaiņai, samazinās svars.

Kas ir antioksidanti?

Zaļajā tējā ir augsts antioksidantu līmenis. Antioksidanti ir vielas, kas palīdz novērst oksidatīvos bojājumus organismā (to izraisa oksidatīvais stress, kad organismā nav līdzsvars starp brīvajiem radikāļiem un antioksidantiem). Tā rezultātā sāk bojāties organisma šūnas un nelabvēlīgi izmainīties lipīdi, olbaltumvielas un DNS, kas savukārt var izraisīt dažādas slimības un veselības problēmas.

Kas veicina oksidatīvo stresu?

Oksidatīvo stresu veicina:

  • psiholoģisks stress – stress ģimenē, darbā, arī pārāk liels garīgs nogurums;
  • neregulārs dienas režīms, darbs nakts stundās un tml.
  • fizisks nogurums;
  • mazkustīgs dzīvesveids;
  • mazkustīgs dzīvesveids;
  • ilgstošas slimības, traumas un tml.
  • alkohola un nekvalitatīvas pārtikas regulāra lietošana;
  • smēķēšana;
  • pārmērīga sauļošanās;
  • vides piesārņojums.

Antioksidanti tiek uzskatīti par spēcīgu līdzekli, lai novērstu brīvos radikāļus mūsu ķermenī, un tādā veidā uzlabojot vispārējo veselību.

Daudzi pētījumi norāda uz to, ka zaļā tēja var būt noderīga svaru un tauku samazināšanai, jo tā stimulē vielmaiņas procesu. Šis efekts galvenokārt ir saistīts ar zaļās tējas sastāvā esošajām fitoķīmiskajām vielām – antioksidantiem, tostarp EGCG.

Gyokoru un Sencha tējas šķirnes satur vislielāko EGCG procentuālo daudzumu (3-5%), tāpēc tās būs visefektīvākās svara zaudēšanai.

Kad rodas vēlme ēst kaut ko saldu un neveselīgu, vari dzert tasi zaļās tējas bez cukura, kas samazinās izsalkumu un, dzerot to regulāri, paātrināsies arī gremošanas process un vielmaiņa.

Zaļā tēja vai kafija?

Zaļā tēja, tāpat kā kafija, satur kofeīnu, kas attiecīgi rada enerģiju, uzlabo koncentrēšanās spējas un mazina noguruma sajūtu.
Kofeīns, kas ir viens no visbiežāk lietotajiem stimulantiem, var palielināt enerģiju, uzlabot koncentrēšanās spējas un mazināt nogurumu. Tomēr, tās pārmērīga lietošana var izraisīt arī blakusparādības, piemēram, trauksmi, bezmiegu un paaugstinātu asinsspiedienu. Tādēļ, ir svarīgi kontrolēt zaļās tējas un kafijas daudzumu, ko patērējam.

Lai gan zaļā tēja ir veselīga un var palīdzēt regulēt svaru, nevar paļauties tikai uz zaļās tējas lietošanu uzturā. Lai veselīgi zaudētu svaru, ir jāveic fiziskās aktivitātes un jāēd sabalansēti, izslēdzot no uztura baltos miltus, saldumus un ceptus, treknus ēdienus.